• تلفن: 28421152 - 021
  • info@rrcg.ir
در ارتباط باشید:

سید یاسر مهرآور در پنجاهمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که صبح امروز در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: بخش اعظم تأمین منابع مالی بیشتر بر عهده بانک‌ها است و اگر این مسیر منحرف شود نقدینگی به حوزه تولید تزریق نشده و این امر موجب افزایش تورم می‌شود.

وی با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی درزمینهٔ سرمایه‌گذاری افزود: این فرهنگ‌سازی از سنین پایین شروع می‌شود بنابراین باید نگرش به سرمایه‌گذاری را در بین مردم تغییر دهیم.

کارشناس ارشد بازار سرمایه اضافه کرد: ریشه سازی سواد مالی و ایجاد فرهنگ سرمایه‌گذاری در دارایی مولد از سنین ۱۰ سال به بالا و ارتقا این فرهنگ در تولید داخل شرکت‌های بومی ازجمله مواردی است که در کشورهای توسعه‌یافته پیگیری می‌شود .

مهرآور ادامه داد: پرورش نسل جدیدی از نیروی انسانی با نگرش جدید برای ورود به حوزه تولید و ساخت زیربنای فکری فرزندان نسبت به سواد مالی نیز در این دسته از کشورها دنبال می‌شود.

وی با اشاره به روش‌های تأمین منابع مالی در اقتصاد عنوان کرد: تأمین منابع مالی از طریق بدهی و پس‌اندازهای مردمی و بازار سرمایه محقق می‌شود بنابراین بیش از ۸۰ درصد تأمین منابع شرکت‌ها از طریق بدهی است و اکثر شرکت‌ها برنامه‌ریزی مالی درست برای ساختار سرمایه خود ندارند.

کارشناس ارشد بازار سرمایه تصریح کرد: برای اجرای اصل ۴۴قانون اساسی باید حمایت مردم را داشته باشیم و بستری فراهم کنیم که مردم در این زمینه مشارکت داشته باشند.

مهرآور گفت: الآن در جنگ اقتصادی هستیم که در این جنگ بحث فرهنگ هم مطرح است بنابراین باید به دنبال ارتقا فرهنگ سواد مالی در جامعه باشیم.

وی بیان کرد: سواد مالی به معنای توانایی مدیریت اقتصادی درآمد، تنظیم مالی، مدیریت هزینه‌ها، ایجاد پس‌انداز و سرمایه‌گذاری درست در تولید داخل است.

کارشناس ارشد بازار سرمایه افزود: اگر درآمد و هزینه در شرایط مناسب باشد باید به فکر رشد آن باشیم.

مهر آور اضافه کرد: مهم‌ترین ترازنامه نوع معنوی آن است بنابراین باید این فرهنگ را در بین مردم ایجاد کنیم زیرا این امر اثرات مالی بسیاری به دنبال دارد.

 

نظرات شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری علامت گذاری شده اند *

نام شما*
موضوع*
ایمیل*

11 − 6 =

نظرات شما